Úterý, 31 ledna, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Power walking jako ideální spalovač: Chcete-li shodit a dopracovat se k sexy figuře, technika a příprava je klíčová

Rady a NávodyPower walking jako ideální spalovač: Chcete-li shodit a dopracovat se k sexy figuře, technika a příprava je klíčová

I vy jste si dali novoroční předsevzetí začít intenzivně cvičit, zapracovat na své postavě, ale jaksi se vám nedaří tento plán plnit? Nezoufejte, i když možná neholdujete cvičení ve fitku, víme jak se můžete dostat rychle do formy a navíc si udržíte figuru bez jojo efektu.

Aktivní chůze – tedy power walking, může být pro vás skvělým řešením a motivací postupovat zároveň.

Power walking jako skvělý formovač
Aktivní chůze představuje ideální volbu, chcete-li na sobě zapracovat bez zbytečného přemáhání se. No a bonus navíc, čerstvý vzduch prospěje i vaší psychice. Abyste však dosáhli změny na svém těle, budete se přece jen muset držet určitých pravidel.

Přečtěte si: V domácím prostředí už dávno neplatí, že stačí denní a noční krém: Chcete-li viditelné výsledky, je třeba o sebe pečovat

V první řadě je důležité tempo, které při chůzi zvolíte. Říká se, že ideální je, jak bude dosahovat 7 kilometrů za hodinu.

Rovněž musíte mít i správné držení těla. To v praxi znamená, že záda mají být natažená, ramena vzadu, hrudník držíte vzpřímený a pohled směřuje dopředu. Břicho mějte stažené a ruce při chůzi držte zhruba v 90 stupňovém úhlu. Zní to jednoduše, ale zejména na začátku si toto postavení budete zřejmě muset osvojit, jelikož je prokázáno, že většina z nás má nesprávné držení těla.

Důležitý je také čas. Ten by měl být od 45 do 75 minut. Teprve po 45 minutách totiž začnete spalovat i kalorie. A o to vám zřejmě jde. Během takové přibližně 50minutové chůze dokážete spálit kolem 400 kalorií.

Pravidla úspěšného power walkingu:

zvolte ideální tempo – 7km za hodinu
nezapomínejte na správné držení těla – záda natažená, ramena vzadu, hrudník vzpřímený, pohled směřuje dopředu, břicho stažené a ruce zhruba v 90 stupňovém úhlu
čas od 45 – 75 minut
pravidelnost – ideální 5krát týdně
Kromě toho má power walking pozitivní vliv také na snižování vysokého tlaku, cholesterolu, podporuje imunitu, zlepšuje psychiku a přidává na sebevědomí. Důležité však je věnovat se této činnosti alespoň 5krát týdně. Tehdy uvidíte efekt, který očekáváte.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles