Středa, 22 března, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Rady a NávodyProč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce s jízdním kolem, které má výrazné omotávky, na první pohled jsou nepřehlédnutelné. Někdo si myslí, že jde jen o image a potřebu odlišit své kolo od ostatních. Ovšem gripy, za které držíte řídítka, jsou pro pohodlnou i zdravou jízdu velmi důležité.

Spojení s kolem v místě gripů

Je to tak. Gripy jsou důležitým kontaktním místem mezi jezdcem a kolem. Je důležité, aby cyklistovi zajistili jednoduchou manipulaci s kolem, přinesly komfort, pevný úchop a také, aby zajistily ruce bez jakýchkoli otlaků i po delší jízdě. 

Na webových stránkách Bikero.cz najdete gripy od předních světoznámých výrobců. Co třeba gripy a omotávky a rohy Ergon? Anebo oblíbené a žádané přední světové značky Race Face nebo Esi Grips? Kvalitní gripy vám zajistí prevenci bolestivého zápěstí a dovolí kolo skvěle ovládat. 

Co se týče tvaru, můžete volit z klasického válečkovitého tvaru, ale k dostání jsou i různé designové tvary, které nabízí příjemnější úchop, a to především při dlouhých trasách.

Máte řídítka „berany“?

U řídítek typu „berany“ možná oceníte kvalitní omotávky, jež přináší možnost pevného úchopu a pohodlí v jednom. Omotávky jsou vyrobeny z prémiových materiálů od mnoha výrobců s různým povrchem. Samozřejmostí je pak obrovská barevná paleta. 

Opatřit řídítka byste měli i koncovkou, která nemá smysl jen z estetického hlediska, ale především proto, aby se vám do prostoru řídítek nedostala voda a kdejaké nečistoty. Koncovky mohou mít podobu obyčejných zátek, ale pro „fajnšmerky“ jsou zde i stylové koncovky s logy výrobců. 

Pro mnohé cyklisty jsou důležité i rohy, které dovolí změnit úhel úchopu, a tak zvýšit komfort během jízdy. Rohy lze koupit samostatně nebo s gripy, které mají rohy již integrované. 

Podívejte se na gripy a omotávky Esi grips, Race Face, Ergon a jiné. Určitě si z bohaté nabídky vyberete. 

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles