Neděle, 29 ledna, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

BydleníJak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím pokoji krb nebo krbová kamna, která nejen že poskytují teplo domova, je u nich možné také relaxovat ať už při čtení dobré knihy, tak i obyčejným pohledem do hořícího ohně, který uklidňuje? Krom jiného byste se měli zajímat o ochranu podlahy, která se pod krbem nachází.

Jestliže budete krb či krbová kamna umisťovat na dlažbu, o nic se starat nemusíte. Ochrana podlahy však přichází na mysl v případě, že bude kolem krbu či kamen například linoleum nebo prkenná podlaha, kterou je nedopatřením snadné nenávratně poškodit při nakládání do kamen.

Jaká řešení existují?

Abyste ochránili podlahu před krbem, je možné umístit před něj jakýkoliv nehořlavý materiál. Ne všechno před krbem nebo pod kamny však bude vypadat vzhledně a snadno tak dokážete pokazit celkový vzhled jinak krásného obývacího pokoje, či jiné místnosti. Velmi elegantním řešením je sklo ke kamnům a před krb, případně také plech.

V internetovém obchodě můžete vybírat sklo o síle 6 mm, které má nosnost 200 kg, sklo o síle 8 mm o nosnosti 300 kg a nejsilnější 10 mm sklo, které unese až 500 kg. V případě, že si nevyberete v nabízených rozměrech, je možné nechat si vyrobit sklo na zakázku. To by mělo být dostatečně velké na to, aby bylo v souladu s normou ČSN 06 1008, která nařizuje nehořlavou podložku, která bude minimálně 300 mm před popelníkovými dvířky a 100 mm po ostatních stranách.

Druhou variantou podkladu je plech pod kamna. V internetovém obchodě naleznete plechy několika tvarů a velikostí s tloušťkou o 1,8 mm. Plech je z obou stran lakován lakem a následně vypálen.

Myslete na elegantní varianty ochrany podlahy pod krbem, které však zároveň nenaruší estetický vzhled místnosti, kde budete moci nerušeně odpočívat při plápolajícím krbu.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles