Středa, 22 března, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Jak zútulnit byt či dům pomocí látkových rolet?

BydleníJak zútulnit byt či dům pomocí látkových rolet?

Toužíte po skutečně útulném domově, kde se budete cítit příjemně nejen vy, ale také všechny návštěvy? Váš byt nebo dům vám kromě nábytku a dekorací pomohou zútulnit také vnitřní látkové rolety.

Vytvořte si útulný domov a zažijte domácí pohodu

Útulný domov vytvoříte například vhodným rozmístěním nábytku v místnosti. Při zařizování pokoje dbejte na to, aby nábytek nebránil ve volném pohybu, sezení umožňovalo výhled a všechny dveře i šuplíky se daly pohodlně otevírat. Také výběr materiálů má vliv na vaše pohodlí. Zatímco přírodní materiály jako dřevo či textilie umocní hřejivý pocit, sklo či kov vzbuzují dojem čistoty. Velkou roli hrají také barvy. Interiér sladěný do dvou až tří jemných odstínů nebude působit rušivě a dopřeje vám odpočinek.

ložnice se vzorovanými roletami
Látkové stínění do oken vám zajistí soukromí Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.
Při vytváření pohodového prostředí jsou neméně důležité také detaily. Správně zvolenými doplňky a dekoracemi můžete interiér nejen zútulnit, ale také ozvláštnit. Příchozí návštěvy jistě ocení i doplňky vlastní výroby, jako jsou svícny, květinové věnce či vázy, háčkované pokrývky nebo rámečky s rodinnými snímky. Holé stěny lze oživit obrazem, okna zase látkovými roletami.

dětský pokoj s látkovými roletami na velkoformátovém okně
Látkové rolety se hodí i na velkoformátová okna do ložnic i dětských pokojů
Rolety den a noc jsou praktickým i dekorativním prvkem

Moderní alternativu k záclonám představují látkové rolety do oken. Jsou vhodné pro všechny typy oken včetně velkoformátových či vstupy na balkon a terasu a pomohou vám doma vytvořit útulnou atmosféru. Navíc poslouží i jako dekorace. Na výběr je totiž široká škála barev, dekorů a typů látek. Díky tomu se vnitřní rolety stanou designovým doplňkem vašeho domu či bytu. Jednoduše je sladíte s nábytkem i ostatními doplňky v místnosti. Ideální je vnitřní látkové rolety kombinovat s vnějšími roletami, které zachytí slunce ještě před okny a zabrání tak přehřívání interiéru.

Mnohostranné využití i způsob, jak zútulnit byt

Kromě toho, že jsou látkové rolety skvělým doplňkem, který dokáže rozjasnit pokoj a dodat mu útulnost, jsou také praktickým pomocníkem v boji s nepříjemnými slunečními paprsky. Můžete tak pohodlně regulovat přísun denního světla. Stažené rolety vás navíc ochrání před pohledy cizích lidí.

Látkové rolety se vyrábějí z textilií s různou propustností světla. Široké využití vám přinesou tvz. rolety den a noc, které je ideální si pořídit například do ložnice. Jejich látka je totiž dvojitá a střídají se na ní plné a průsvitné pruhy. Díky tomu docílíte pomocí látkových rolet den a noc jak zastínění, tak i úplné zatemnění místnosti. Dokonalé tmy dosáhnete také pomocí tzv. blackoutových látek.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles