Středa, 22 března, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Správa mateřské školy aneb jak program pomáhá ředitelům?

Rady a NávodySpráva mateřské školy aneb jak program pomáhá ředitelům?

Pokud patříte mezi ředitele mateřských školek sledující poslední trendy na poli internetových technologií, pak jste určitě zaznamenali vývoj a obrovský rozmach specializovaného softwaru pro mateřské školy. Ten obsahuje 4 konkrétní a komplexní moduly, pomocí nichž je usnadněn každodenní provoz mateřinky a je usnadněna komunikace mezi školkou a rodiči. Jedním z nejdůležitějších modulů je část určená speciálně vyvinutá pro ředitele.

Fakturace školného

Činnost ředitele mateřské školy spočívá primárně v papírování a evidenci potřebných dokumentů. Správa mateřské školy však spočívá i ve výpočtech a fakturacích školného pro jednotlivé děti. Díky specializovanému softwaru však nebylo vystavování faktur a daňových dokladů nikdy jednodušší. Systém je totiž schopen na základě zadaných informací automaticky vystavovat faktury, a to jak zálohově, tak zpětně. Samozřejmostí je export faktur do jednotlivých rodičovských profilů.

Plánování směn

Jednou z nejsložitějších činností ředitele mateřské školy je plánování směn zaměstnanců. Prostřednictvím programu pro mateřinky máte na jednom místě detailní přehled o všech učitelích i podpůrných zaměstnancích, a kromě toho vám aplikace umožňuje jednoduché plánování a úpravy směn. Na základě těchto dat jsou následně vytvářeny exporty s výpočty odpracovaných hodin a dnů, které můžete následně použít při výpočtech mezd.

Evidence dokumentů

Velkým problémem současného moderního školství je obrovská byrokracie, kdy jako ředitel musíte evidovat, a hlavně archivovat obrovské množství dokumentů. Kvůli tomu musíte mít ve školce odpovídající prostory na jejich skladování a také si musíte pamatovat, které dokumenty archivovat po jakou dobu. Evidence školních řádů, požárních směrnic nebo únikových plánů jsou nyní naprosto jednoduché, protože se o vše stará specializovaný program.

Pořízením aplikace pro mateřské školky si každý ředitel ušetří obrovské množství nudné práce a času. Ten můžete využít směrem ke zlepšení výuky nebo inovaci vzdělávacích plánů.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles