Neděle, 29 ledna, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Plazmová řezačka: Spolehlivé zařízení nejen pro kutily

Rady a NávodyPlazmová řezačka: Spolehlivé zařízení nejen pro kutily

Plazmová řezačka najde využití mezi hobby nadšenci i profesionály. Nabídka strojů je široká, výběr tak můžete přizpůsobit různým parametrům. Ať už vám jde o výkon, či třeba rozměry.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka využívá plazmu. Jde o proud horkého plynu, který je ionizovaný. To je umožněno díky elektrickému oblouku, který vzniká mezi vnější a vnitřní elektrodou. Plazma ve vysoké rychlosti prochází plazmovým hořákem. Dosahuje velmi vysokých teplot a umožňuje tak rychlé a efektivní dělení různých materiálů. Poradí si s ocelí, hliníkem, železem, či třeba mědí. Řezačky mohou využívat vzduch či případně jiné plyny jako je dusík, argon a další směsi. Výběr plynu je často přizpůsoben materiálu, se kterým pracujete. Ovšem většina řezaček využívá vzduch a nabízí tak univerzální a nenáročné řešení.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka je s oblibou využívána pro dělení kovových materiálů. Díky metodě přeneseného oblouku ji můžete využít pro dělení vodivých materiálů. Ovšem nabízí se také možnost bez přeneseného oblouku, která se hodí pro řezání nevodivých materiálů. Řezačka nabízí vysoce přesné výsledky, díky čemuž je oblíbená například i mezi sochaři.

Kvalita vzduchu

Pro práci s plazmovou řezačkou je velmi důležitá kvalita přiváděného stlačeného vzduchu. Ten by měl být co nejsušší a neobsahovat olejové páry. Ty totiž znečišťují ionizační komoru hořáku, který pak přestává fungovat. Kvalitu vzduchu lze zajistit kombinovanou jednotkou umístněnou na výstup kompresoru, či vstup řezačky. Některé plazmové řezací stroje mají tuto jednotku již zabudovanou a nemusíte tak řešit nic navíc. Tato investice se rozhodně vyplatí, abyste prodloužili životnost řezačky.

Plazmová řezačka využívá moderní technologie, díky čemuž nabízí řadu výhod. Široká nabídka dává na výběr každému, jistě tak najdete to pravé.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles