Úterý, 31 ledna, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Nechte spěch a podzimní nepohodu za dveřmi. Nastal čas zútulňování vašeho domova

BydleníNechte spěch a podzimní nepohodu za dveřmi. Nastal čas zútulňování vašeho domova

Sychravé podzimní počasí často vnímáme jako spouštěč pochmurných nálad či jako omezení aktivního vyžití, na které jsme si zvykli během dlouhých letních dnů. Deštivé večery však můžeme využít ke zpomalení, rozjímání a znovuobjevení vlastní kreativní stránky.

Různé studie dokazují, že ruční práce uklidňují mysl, či dokonce pomáhají při boji s úzkostí a depresí. Hmatatelné výsledky, které z těchto tvůrčích sezení vzejdou, však potěší i jiným způsobem. Vhodně zvoleným projektem si můžete svépomocně zútulnit byt, aniž byste sáhli po tuctových podzimních dekoracích z nákupních center.

Vroucí přivítání

Věnec je vděčný projekt. Jeho výroba nemusí být náročná, nezabere moc času a výsledek své snahy rozhodně nepřehlédnete. Stačí, když si koupíte slaměný nebo proutěný základ, ao zbytek materiálu se postará jedna delší procházka nejbližším lesem nebo nadbytečná úroda ze zahrady.

Při hledání proutí, šipek, kaštanů, trav, malých ozdobných dýní či mechovky si navíc pořádně pročistíte hlavu. Pokud byste přece jen raději upřednostnili neobvyklejší, minimalistické prvky, zůstaňte u proutí, které doplníte jemným sušeným květem, eukalyptovými lístky či trsy pampové trávy. A když vás dekorace na dveřích omrzí, věnec můžete jednoduše recyklovat a umístit jej na vhodné místo v interiéru.

Teplé objetí

Pokud si vaše hlava potřebuje odpočinout po vyčerpávajícím dni v práci, sáhněte po přízi, háčcích a jehlicích. Používání těchto nástrojů vůbec není složité a po několika večerech pokusů a omylů určitě zvládnete vytvořit teplou, pohodlnou deku, do které se budete chtít zachumlat už během výroby.

Vlastnoručně upletená či uháčkovaná deka má všestranné využití: vynikne jako přikrývka postele, praktický doplněk obývacího pokoje či zahradní lavice. Obáváte se, že váš příbytek bude působit jako obývací pokoj babičky? Jen klid. Ruční práce se těší popularitě a dostupné návody se přizpůsobují trendům a moderním vzorům.

Máte problém vyznat se ve složení příze? Pro teplé podzimní a zimní projekty je nejlepší stále populárnější merino vlna. Bohužel, má také nedostatky. Za dokonalou termoizolaci, hebkost a trvanlivost zaplatíte zvýšenými nároky na údržbu – jemným ručním praním a opatrným sušením. Začátečníkům doporučujeme sáhnout po přízi, která obsahuje směs přírodních a umělých vláken. Pokud použijete hrubou přízi, k výsledku se dopracujete o něco rychleji.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles