Úterý, 31 ledna, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Jste to, co jíte: Podívejte se, co o vás mluví vaše oblíbené jídlo

Rady a NávodyJste to, co jíte: Podívejte se, co o vás mluví vaše oblíbené jídlo

Jean Anthelme Brillat-Savarin řekl: „Pověz mi co jíš a já ti řeknu jaký jsi.“ No a tento slavný citát v sobě nese víc než jen historický status. Je v něm i kus pravdy. Existuje totiž skutečná souvislost mezi povahou člověka a tím, co si rád dopřeje na talíři.

Mohlo by vás zajímat: Pouze 10% lidí má tento vzácný spánkový vzorec: Co to pro vás znamená, jste-li jedním z nich?

V podstatě jsou sestaveny 4 kategorie, ve kterých se člověk vždy v rámci oblíbenosti jídla najde. Jde o lidi milující maso, takové, co nedají dopustit na sladkosti, vysokokalorická jídla a poslední kategorií jsou ti, co preferují pikantní. Tak co, jste zvědaví, co to o vás vypovídá?

Milovníci sladkého a čokolády
Zbožňujete čokoládu, sušenky, bonbóny, zmrzlinu a svůj den si bez sladkého neumíte představit? Potom se řadíte mezi lidi, kteří jsou ve společnosti velmi oblíbení. Jste totiž milí, přátelští, příjemní a rádi pomáháte jiným. Přesně takhle vás vnímá i okolí.

Dokonce podle nejnovějších studií prý existuje přímá souvislost mezi chutí na sladké a prosociálním chováním.

Lidé preferující pikantní pokrmy
Pokud máte rádi pikantní jídla a do všeho si přidáváte chilli, patříte mezi dobrodružné tipy, rádi a hodně riskujete a zkoušíte nové věci. Jste kreativní duší, ale nesnášíte omezování a pocit, že někdo zasahuje do vaší osobní svobody. Potřebujete prostor pro sebe a to ve všech ohledech. Jste však dobrým posluchačem, proto se vám nejbližší přátelé rádi svěřují.

Masožrouti
Nedávný výzkum, který realizoval dr. Alan Hirsch pro Psych2Go potvrdil, že milovníci masa jsou na tom mnohem lépe s psychickým zdravím než vegani a vegetariáni. Vyhýbají se vám deprese, špatná nálada a jste mnohem spokojenější. Proto jste i mezi lidmi oblíbenější.

Vždy se usmíváte a málokdy máte špatný den. Když i náhodou ano, strávíte ho v posteli sami se sebou, dobrým filmem a druhý den jste jako vyměněn. Máte pečlivou povahu a vždy jste zde pro své blízké.

Lidé upřednostňující vysokokalorická jídla
Pokud značnou část vašeho jídelníčku tvoří vysokokalorická jídla jako pizza, těstoviny, hranolky či fast food, máte tendence být emočně labilními a právě tímto způsobem se snažíte zlepšit si podvědomě náladu. Řadíte se mezi extroverty, býváte však neurotičtí a dělá vám problém zvládat těžší situace.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles