Neděle, 29 ledna, 2023

Proč je dobré investovat do gripů a omotávek rohů jízdních kol?

Jestliže potkáváme na silnici i cyklostezce jezdce...

Jak ochránit podlahu před krbem nebo krbovými kamny

Chystáte se vybudovat si ve svém obývacím...

Rozlučka se svobodou pro ženicha – nezapomenutelná striptýzová show

Rozlučka se svobodou si žádá jedinečný program....

Brexit poškodil obchod mezi EU a Spojeným královstvím

FinanceBrexit poškodil obchod mezi EU a Spojeným královstvím

Za prvních 10 měsíců loňského roku 2021 klesl vývoz z EU do Británie.
Obchodní výměna mezi Evropskou unií (EU) a Spojeným královstvím byla loni ve srovnání s rokem 2019 výrazně nižší. To naznačuje, že brexit poškodil vzájemný obchod. Informovalo o tom ve čtvrtek francouzské ministerstvo hospodářství.

Za prvních 10 měsíců loňského roku 2021 klesl vývoz z EU do Británie o 15 % a dovoz o 30 % podle údajů, které byly předloženy ministrům pro evropské záležitosti členských států bloku na okraj jejich jednání rok poté, co vstoupila v platnost nová obchodní dohoda mezi Spojeným královstvím a Unií.

Zpráva ukázala, že nejvíce zasažen byl automobilový, textilní a letecký sektor. Odborníci však upozorňují, že tato čísla je třeba posuzovat opatrně, protože pandemie onemocnění COVID-19 měla také velký vliv na obchodní toky.

Na druhé straně, podle Eurostatu, statistického úřadu EU, však celkový dovoz a vývoz EU během prvních 10 měsíců 2021 překročil úroveň z roku 2019.

Nová obchodní dohoda mezi Británií a EU, která vstoupila v platnost začátkem roku 2021, obnovila celní kontroly na hranicích, čímž vytvořila administrativní zátěž pro dopravní firmy. To způsobilo také zpoždění a ztížilo situaci společnostem, které spoléhaly na rychlé a pravidelné zásilky.

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles