Úterý, 4 října, 2022

Porovnání parametrů ZoogVPN Free proti GhostPath VPN: Co vybrat?

Jaká VPN nabízí více funkcí, ZoogVPN Free,...

Prodej firem: Odborný poradce zajistí bezproblémový průběh

Prodej firem je často komplikovaný, ať už...

Plazmová řezačka: Spolehlivé zařízení nejen pro kutily

Plazmová řezačka najde využití mezi hobby nadšenci...

Biden před debatou zveřejnil daně. Jste na řadě, odkazuje Trumpovi

Rady a NávodyBiden před debatou zveřejnil daně. Jste na řadě, odkazuje Trumpovi

Kandidát Demokratické strany za prezidenta Spojených států Joe Biden v úterý zveřejnil své daňové přiznání za poslední čtyři roky.

Udělal to jen několik hodin před první televizní debatou s republikánským protikandidátem a současným prezidentem Donaldem Trumpem, informovala tisková agentura AFP.

Biden přes svůj volební tým Trumpovi opět vzkázal, aby byl při svých financích otevřený a vyzval ho, aby zveřejnil své daňové přiznání.

Bývalý viceprezident a jeho manželka Jill Bidenovy zaplatili v roce 2019 federální daň z příjmu ve výši 299 346 dolarů. Vyplývá to z dokumentů podaných na federálním daňovém úřadě, které zveřejnil Biden volební tým.

V ostatních letech zaplatili kandidát demokratů a jeho manželka na daních celkem miliony dolarů. V roce 2018 jejich příjem dosáhl 4,5 milionu dolarů, rok předtím 11 milionů dolarů.

Biden volební tým zveřejnil i přiznání demokratické viceprezidentské kandidátky Kamal Harrisové za rok 2019. Spolu s manželem zaplatila daně ve výši 1,2 milionu dolarů z příjmu ve výši více než 3,2 milionu dolarů.

Bidenovy daňová přiznání jsou v ostrém kontrastu s jeho protivníkem Trumpem. Deník The New York Times v neděli zveřejnil rozsáhlou reportáž, v níž uvádí, že prezident zaplatil v roce 2016 federální daň z příjmu ve výši jen 750 dolarů, a že za deset z posledních 15 let neplatil dokonce žádné daně, protože vykázal více ztrát než zisků .

Prezident v první reakci označil tvrzení daného média za „vykonstruované“ a „totálně fake news (falešné zprávy)“. Své daňové přiznání míní zveřejnit, kdy bude ukončen roky probíhající audit federálního daňového úřadu

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles