Sobota, 22 ledna, 2022

How Visiting Museums Through 2020 Went: Is it Safe?

Doing business like this takes much more...

A Florist from Downtown Minneapolis Creates Art with Bouquets

Doing business like this takes much more...

This Photographer Took Photos During the Californian Fires

Doing business like this takes much more...

Biden před debatou zveřejnil daně. Jste na řadě, odkazuje Trumpovi

Rady a NávodyBiden před debatou zveřejnil daně. Jste na řadě, odkazuje Trumpovi

Kandidát Demokratické strany za prezidenta Spojených států Joe Biden v úterý zveřejnil své daňové přiznání za poslední čtyři roky.

Udělal to jen několik hodin před první televizní debatou s republikánským protikandidátem a současným prezidentem Donaldem Trumpem, informovala tisková agentura AFP.

Biden přes svůj volební tým Trumpovi opět vzkázal, aby byl při svých financích otevřený a vyzval ho, aby zveřejnil své daňové přiznání.

Bývalý viceprezident a jeho manželka Jill Bidenovy zaplatili v roce 2019 federální daň z příjmu ve výši 299 346 dolarů. Vyplývá to z dokumentů podaných na federálním daňovém úřadě, které zveřejnil Biden volební tým.

V ostatních letech zaplatili kandidát demokratů a jeho manželka na daních celkem miliony dolarů. V roce 2018 jejich příjem dosáhl 4,5 milionu dolarů, rok předtím 11 milionů dolarů.

Biden volební tým zveřejnil i přiznání demokratické viceprezidentské kandidátky Kamal Harrisové za rok 2019. Spolu s manželem zaplatila daně ve výši 1,2 milionu dolarů z příjmu ve výši více než 3,2 milionu dolarů.

Bidenovy daňová přiznání jsou v ostrém kontrastu s jeho protivníkem Trumpem. Deník The New York Times v neděli zveřejnil rozsáhlou reportáž, v níž uvádí, že prezident zaplatil v roce 2016 federální daň z příjmu ve výši jen 750 dolarů, a že za deset z posledních 15 let neplatil dokonce žádné daně, protože vykázal více ztrát než zisků .

Prezident v první reakci označil tvrzení daného média za „vykonstruované“ a „totálně fake news (falešné zprávy)“. Své daňové přiznání míní zveřejnit, kdy bude ukončen roky probíhající audit federálního daňového úřadu

Check out our other content

Check out other tags:

Most Popular Articles